Головна  →  Фінансові знання  →  Шлях до багатства  →  Є ідея для стартапу? Як зацікавити інвестора. Ч. 1

Є ідея для стартапу? Як зацікавити інвестора. Ч. 1

Є ідея для стартапу? Як зацікавити інвестора. Ч. 1

Припустимо, у вас геніальна ідея і навіть є певні практичні кроки до її втілення, але для продовження роботи необхідно привернути увагу інвестора. Тут треба сказати, що інвесторів мало, а стартапів багато, тож презентація вашої ідеї має «чіпляти». Розповімо, як це зробити правильно, по пунктах:

  1. презентація має бути лаконічною і представляти вашу ідею у вигляді коротких тез;
  2. виконайте оформлення в єдиному стилі (в наступних частинах розповімо, які можна використовувати інструменти), бути достатньо простим і наочним;
  3. не зловживайте емоціями, а краще взагалі уникайте їх – оперуйте фактами: що є, що планується і що з цього може вийти;
  4. не перевантажуйте презентацію цифрами, але головні два-три показника мають бути в центрі уваги і вражати.

Пам’ятайте, що успіх вашого стартапу залежить від успішності презентації приблизно наполовину. При розробці презентації робіть поправку на аудиторію. Від того, призначена вона для однієї людини або обмеженого кола, або ви робите доповідь у великій залі, маєте ви 5 хвилин або 15-20, залежить і оформлення, і наповнення презентації. Наприклад, для великої зали уникайте маленького шрифту: прочитати щось на відстані все одно неможливо, краще зосередьтесь на головному, а для уточнення заздалегідь підготуйте відповіді на можливі запитання. Якщо ваша зустріч запланована, ви можете також не зосереджуватись на тексті в презентації – головне, щоб будь-яку її частину ви могли пояснити максимально доступно і аргументовано.

Найскладніше – це презентувати стартап, коли у вас є на це всього декілька хвилин, а іноді і менше хвилини. І таке може бути – ви можете випадково зустрітись з потенційним інвестором в кулуарах якогось заходу або потрапити на прийом між зустрічами. Сказати найголовніше, причому те, що зацікавить якраз інвестора, дуже важко. Краще підготувати заготовку, навіть якщо зустріч і не передбачається. Одна-дві фрази і три-чотири ключові цифри, візитівка – цього буде цілком достатньо. Наприклад, «Ми (хто) розробляємо (що), який дозволить робити (опис). Це дасть можливість (зекономити, підвищити, залучити) протягом наступних (період)».

Про те, що саме має бути в презентації в її традиційному сенсі, і якою має бути структура, ми поговоримо наступного разу.