Головна  →  Фінансові знання  →  Опори фінансової стабільності  →  Як стимулювати себе вести облік особистих фінансів

Як стимулювати себе вести облік особистих фінансів

Як стимулювати себе вести облік особистих фінансів

З тим, що облік власних фінансів конче необхідний, не сперечається вже, здається, ніхто. Такого нас не вчили в школі (а потрібно було), але навчило саме життя. Або ще навчить. Проте, справа ця може бути не надто цікавою – більшість людей, можливо і ви не виключення, пробували вести облік, але припиняли через тиждень-місяць, бо цей процес навіював на вас смертельну нудьгу. Дамо декілька порад, як зробити облік особистих фінансів не те щоб захопливим, але менш обтяжливим.

1. Перейдіть на облік один раз на день, і встановіть собі нагадування на смартфоні. Наприклад, це може бути час після вечері – а після того, як всі записи внесені, побалуйте себе чимось смачним, щоб сформувати позитивну звичку. Тільки не переїдайте на ніч!

2. Вести облік буде значно простіше, якщо ви будете користуватись карткою для розрахунків. Багато банків пропонують досить інформативні застосунки, в яких відображаються більш-менш деталізовані витрати. Доречи, деякі банки пропонують вигідний кешбек! Це прямий стимул користуватись «пластиком», хіба не приємно отримати 10% повернення, сплативши за пальне та 5% після купівлі піци? Проте, варто купувати лише дійсно необхідні речи, а не ті. За які пропонують великий кешбек.

3. Переглядайте статистику за попередні місяці. Спеціальні програми обліку фінансів дозволяють деталізувати її. Так ви зможете виділяти для себе пункти, на які можна було б і не витрачати гроші. Наприклад, чи сподобається вам сума в 500 гривень, витрачена на цигарки? Хрестоматійний приклад!

4. Зекономити допоможе також скарбничка – більшість банківських застосунків дозволяє відкрити депозит на невелику суму. Поповнюйте скарбничку щоразу, як ви змогли зекономити на чомусь непотрібному і відобразити це у фінансовій історії.

Приділяйте грошам увагу, і вам не доведеться приділяти увагу їх відсутності!