Головна  →  Фінансові знання  →  Шлях до багатства  →  Як розвинути свої таланти?

Як розвинути свої таланти?

Як розвинути свої таланти?

У кожного є таланти, і якщо зуміти виявити свій, будь-яка праця завжди буде в радість. Професійний і кар’єрний розвиток будуть органічними і приноситимуть задоволення і матеріальний зиск. Тому ми підібрали декілька експертних порад, як виявляти свої таланти. І не треба перейматись через те, що нібито вже «пізно щось міняти». Доки людина жива – мінятись завжди час!

Вашими головними помічниками у пошуку талантів будуть:

  • Дитячі спогади – це більше, ніж ностальгія. В них часто можна відшукати щось, що вдавалось вам дуже добре, але потім здалось дитячою забавкою, і ви зайнялись чимось «серйознішим». Насправді, навіть якщо вашою улюбленою забавкою були небезпечні ігри із легкозаймистими речовинами, це теж може бути талантом – наприклад, до хімії!
  • Нові знання – черпати інформацію можна звідусіль, а навчання і освіта давно перестали бути прерогативою вишів. Онлайн-курси, лекції та конференції, навіть просто канали на YouTube – все це може стати в пригоді, якщо хочете змін у житті.
  • Власні інтереси – досить слухати порад тих, хто або сам не досяг майже нічого, або дуже хоче, аби ви повторили саме його історію успіху. Так не буває – торувати треба власну стежку, прислухаючись до себе і беручи до уваги справи, що легко вам даються і є цікавими для вас.
  • Ваші досягнення. Для того, щоб нічого не забути, ведіть щоденник успіхів і досягнень.

І пам’ятайте, що все-таки часи, коли можна було опанувати якусь справу раз і назавжди і розвиватись у цій ніші лише вертикально, пройшли. Тобто, для досягнення успіху треба творче поєднання різних навичок і якостей. Розглядайте цей набір як конструктор, з якого можна збирати різні моделі професійної діяльності і в якому окремі частини посилюють одна одну за принципом синергії. Вмієте щось робити руками та гарно розповідати? Ведіть свій відеоблог – згодом його монетизація відкриє зовсім нову якість вашої професії.

А ось декілька вправ для того, щоб розвинути таланти:

згадуйте, як часто ви не надаєте значення компліментам і похвалам, а насправді, якості, за які ви їх отримуєте, можуть бути цінними;

зафіксуйте принаймні три ситуації успіху – будь-яких, від опанування нового рецепту до захисту кандидатської дисертації;

задайте близьким та друзям питання на кшталт: як ти відповіси на питання про мене, хто я такий? Які ти бачиш в мені сильні сторони, які з них я не використовую і як міг би використати? У чому я унікальний?