Головна  →  Фінансові знання  →  Опори фінансової стабільності  →  Ви вкладаєте кошти в банки бо це надійно? Що таке дійсно надійна інвестиція.

Ви вкладаєте кошти в банки бо це надійно? Що таке дійсно надійна інвестиція.

Ви вкладаєте кошти в банки бо це надійно? Що таке дійсно надійна інвестиція.

Банківські депозити – можливо, не найбільш прибутковий напрямок інвестицій. Але це точно надійний і найпростіший спосіб вберегти гроші. Саме тому депозити часто обирають ті, хто тільки починає інвестувати або просто хоче накопичити певну суму грошей. Але чому банки – надійні?

Основне джерело заробітку банку – кредити та власні інвестиції в цінні папери. Найбільш широко серед них представлені депозитні сертифікати Національного банку України, а також, що особливо цікаво, облігації внутрішньої державної позики, або ОВДП. Портфель ОВДП банків складає близько третини від усіх залучених депозитів в середньому по банківській системі, і до 45% - в державних банках, таких, як «Ощадбанк», «Укргазбанк» і «ПриватБанк».

Тобто, надійність банківської системи базується на надійності держави Україна, яка гарантує виплати за ОВДП. Кредитна діяльність банку містить в собі певні ризики, тож будь-який банк несе в собі певні небезпеки. Тобто, будь-який депозит в будь-якому банку має рівень надійності, який наперед буде нижчим, ніж рівень надійності ОВДП самих по собі. Адже інші боржники банку точно мають нижчий рівень надійності, аніж держава Україна. І якщо банк роздаватиме кредити сумнівним або пов’язаним особам (фактично, сам собі, якщо дуже спрощувати), як це робив «ПриватБанк» до його націоналізації наприкінці 2016 року, його надійність буде падати на очах.

Проте, навіть інвестор, що лише починає діяльність, може зменшити ризики, які є навіть в найнадійніших банках, і вкласти напряму в ОВДП. Сьогодні дохідність за державними облігаціями навіть перевищує дохідність за депозитами в надійних банках. Яка, доречи, продовжує падати через поступове зниження облікової ставки НБУ. Крім того (якщо цього мало), дохід, отриманий від інвестицій в ОВДП, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, а це цілих 18%! А ще (так-так, це ще не все) ви можете в будь-який момент позбутись ОВДП і повернути свої кошти плюс нарахований до моменту їх продажу прибуток. Депозити ж, які дають можливість дострокового розірвання, мають занижену дохідність.

Підсумуємо: ОВДП – ліквідний, надійний і дохідний інструмент.

Більш детально тут: https://congressinvest.com/service/ovdp

Звертайтесь до нас за додатковою інформацією та щодо можливості придбати ОВДП.