Головна  →  Фінансові знання  →  Опори фінансової стабільності  →  Сім фінансових законів, які не викладають в університеті

Сім фінансових законів, які не викладають в університеті

Сім фінансових законів, які не викладають в університеті

Хтось більше, хтось менше вміє приманити гроші та всім хочеться мати їх скільки потрібно, а краще навіть набагато більше. Самі ж гроші люблять того, хто добре вміє себе з ними поводити і виконує деякі прості закони.Це нескладно, але багатьом важно переступити через психологічний бар’єр і перестати вважати їх нісенітницею. Бо вони реально працюють.

Закон вибору. Все просто – кожен обирає, бути багатим чи не бути. Створити собі штучні перешкоди на шляху до фінансової свободи або зламати ті, що створені не нами – а суспільством, родиною, школою.

Закон капіталу. Під капіталом мається на увазі здатність людини заробляти. Сьогоднішній достаток – мірило того, яким капіталом ви володієте. Нарощуйте його, отримуючи нові навички та знання. Працювати треба прагнучи не більше, а краще.

Закон перспективи. Якщо приймаєте фінансове рішення – думайте на декілька кроків наперед. Речі, що виглядають малоперспективними, дуже часто просто не прораховані як слід. Наберіться терпіння – не можна пришвидшити ріст дерева, смикаючи його за гілки вгору.

Закон заощадження. Відкладати потрібно щонайменше 10% від доходу. Якщо вже так важко – почніть з меншого, накопичуйте поступово. Але вважайте це свого роду податком на самого себе, за рахунок якого створюється фінансова подушка безпеки.

Закон інвестицій. Помітні гроші треба інвестувати, але розумно і обачливо. Ризикувати можна лише тим, без чого ви не пропадете. Тому гроші з фінансової подушки не можна вкладати з великим ризиком їх повернути, а от гроші, умовно кажучи, з «другого мільйона» - вже можна спробувати.

Закон збереження. Міцність вашого фінансового майбутнього визначається зовсім не тим, скільки грошей ви заробляєте, а тим, скільки у вас залишається з заробленого.

Закон аналізу. Треба приділяти час, аби аналізувати ваше фінансове становище. Хоча б раз на тиждень, принаймні на місяць – можна в день зарплати.