Метод глечиків вважається одним із найефективніших та найбільш наочних методів ведення особистого або ж сімейного бюджету. Все, що необхідно – розкладати всі кошти по різних глечиках. Можна робити це з реальними банкнотами, але скоріш за все ви будете використовувати віртуальний метод. Це неважливо – головне, не використовувати кошти з одного глечика на потреби, на які відведений інший.
Перший глечик – це необхідні витрати. Харчові продукти, комунальні платежі, транспорт тощо. Він займає 55% - тобто, наприклад, 11000 із зарплатні в 20000.
Другий – це розваги. Алкоголь, аквапарк з дітьми, поїздка на екскурсію - все сюди. Всього на цей глечик виділяємо 10%.
Третій – накопичення. Розподілятись вони мають відповідно до вашого фінансового плану – на пенсійний рахунок, на депозит, в облігації тощо. 10% залишаємо на цей глечик.
Четвертий – освіта. Це ваша інвестиція у майбутнє – як ваше, так і ваших дітей. Гроші треба витрачати на купівлю корисних для саморозвитку книг, оплати курсів тощо. Грамотні інвестиції в освіту окупаються дуже добре. Розмір глечика – 10% від доходу.
П’ятий – особисті накопичення для великих і не дуже покупок. Сюди входить що завгодно – витрати на автівку, купівля нового телевізора або ремонт.
Розмір – теж 10%.
Шостий – подарунки і благодійність. На нього достатньо відкласти 5% і витрачати на ваш розсуд.